Βαράσοβα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
yannisdelta
Δημοσιεύσεις: 666
Εγγραφή: Πέμ 11 Οκτ 2012, 17:35

Βαράσοβα

Δημοσίευση από yannisdelta » Δευ 29 Οκτ 2012, 22:23

Θέλω κάποιες πληροφορίες για το μονοπάτι από τη Βασιλική στη κορυφή της Βαράσοβας. Δηλ. από που ξεκινά, αν είναι φανερό ή σημαδεμένο, βατό ή κακοτράχαλο, πόσες ώρες είναι ανέβα κατέβα κλπ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Άβαταρ μέλους
lekat
Δημοσιεύσεις: 409
Εγγραφή: Τρί 09 Μαρ 2010, 15:29
Τοποθεσία: Ταύρος
Επικοινωνία:

Re: Βαράσοβα

Δημοσίευση από lekat » Δευ 29 Οκτ 2012, 22:40

yannisdelta έγραψε:Θέλω κάποιες πληροφορίες για το μονοπάτι από τη Βασιλική στη κορυφή της Βαράσοβας. Δηλ. από που ξεκινά, αν είναι φανερό ή σημαδεμένο, βατό ή κακοτράχαλο, πόσες ώρες είναι ανέβα κατέβα κλπ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
αν θυμάμαι καλά ο Δημήτρης απο το Αγρίνιο έχει τις πληροφορίες που ζητάς

Άβαταρ μέλους
Teobe!
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ 18 Οκτ 2012, 20:12
Επικοινωνία:

Re: Βαράσοβα

Δημοσίευση από Teobe! » Σάβ 03 Νοέμ 2012, 17:37

Αν τα χρειάζεσαι ακόμη μπορώ να σε βοηθήσω όχι όμως τώρα γιατί λείπω από τη βάση μου...
Αν πάλι δεις ότι ξεχνιέμαι σου επιτρέπω ιδιωτικά ή δημόσια να με προγκήξεις... :thmbup:
Αυτοφυή Φυτά της Ελλάδας!
http://nativeplantsofgreece.blogspot.gr/

Άβαταρ μέλους
yannisdelta
Δημοσιεύσεις: 666
Εγγραφή: Πέμ 11 Οκτ 2012, 17:35

Re: Βαράσοβα

Δημοσίευση από yannisdelta » Δευ 05 Νοέμ 2012, 11:17

Τα θέλω μέχρι τέλη Νοέμβρη, αν μπορείς να μου τα στείλεις μέχρι τότε έχει καλώς.
Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων

Άβαταρ μέλους
Teobe!
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ 18 Οκτ 2012, 20:12
Επικοινωνία:

Re: Βαράσοβα

Δημοσίευση από Teobe! » Τρί 06 Νοέμ 2012, 00:20

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Στο αρχείο σου δίνω κάποιες οδηγίες. Άνοιξέ το με το G.E και ακολούθησε τα αριθμημένα σημεία.

Επίσης σου στέλνω και μια εναλλακτική διαδρομή που κατέβασα από το WikiLoc. Δεν είναι δική μου!

Αν ήθελες διαδρομή καταγεγραμμένη και έγκυρη από gps δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Όμως αυτές οι πληροφορίες σε βοηθάνε να προσανατολιστείς. Ζήτησες από την Βασιλική, εγώ σου δίνω μία εναλλακτική από την Πάνω Βασιλική και μία εναλλακτική από την Κάτω Βασιλική...Συμφέρω!!! Συνδύασέ τες και πιστεύω να βγάλεις άκρη!

Το μονοπάτι δεν το έχω δει πρόσφατα και δεν ξέρω την κατάσταση του, την σήμανσή του και το σημαντικότερο κατά την άποψή μου την κατάσταση της εισόδου του γιατί αν το βρεις μετά πάει καλά!

Για κορυφή με σταθερό, όχι τελείως αργό ρυθμό πιστεύω ότι είναι 2 ώρες. Μαζί με καθισιό και αγνάντι εγώ θα υπολόγιζα 6 σύνολο (από και προς αμάξι) και θα έφτιαχνα έτσι το πρόγραμμά μου.

Το μονοπάτι ήταν βατό και δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι! Ανηφοριά γενικά και κοτρώνες αλλά όχι κάτι χειρότερο. Προσοχή μη το κόψεις ίσα πάνω και φαγωθείς από τα πουρνάρια και τους θάμνους = τριπλάσια κούραση.

Ελπίζω να βοήθησα!

:thmbup:
Συνημμένα
Βαράσοβα - Οδηγίες.kmz
(4.2 KiB) Μεταφορτώθηκε 191 φορές
Αυτοφυή Φυτά της Ελλάδας!
http://nativeplantsofgreece.blogspot.gr/

Άβαταρ μέλους
yannisdelta
Δημοσιεύσεις: 666
Εγγραφή: Πέμ 11 Οκτ 2012, 17:35

Re: Βαράσοβα

Δημοσίευση από yannisdelta » Τρί 06 Νοέμ 2012, 15:46

Πιο πολύ με ενδιαφέρει από που ξεκινά και αν και τι σήμανση έχει.
Παρ' όλα αυτά σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βαράσοβα”