θέματα που πρέπει να λυθούν

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
blades
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ 28 Απρ 2010, 16:24
Επικοινωνία:

θέματα που πρέπει να λυθούν

Δημοσίευση από blades » Δευ 22 Οκτ 2012, 03:26

1. "κασάρει" στο "πίσω" του περιηγητή. δεν πρέπει να το κάνει αυτό.
2. το φόρουμ αργεί χαρακτηριστικά σε σχέση με το βάρος του. (η σύνδεση μου δεν έχει πρόβλημα)

Άβαταρ μέλους
loui
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2012, 23:09
Τοποθεσία: Όπου γης και Πατρίς

Re: θέματα που πρέπει να λυθούν

Δημοσίευση από loui » Δευ 22 Οκτ 2012, 11:03

pankan έγραψε:
Κάποιες συζητήσεις δεν οριοθετούνται προς τα δεξιά, βγαίνουν εκτός ορίων της οθόνης και αναγκάζομαι να σκρολάρω.

Συνεχίζει να το κάνει.Συμβαίνει όμως,όταν βγαίνεις και μπαίνεις ξανά στο ίδιο θέμα να διορθώνεται.
¨ζήσε αυτό που είσαι¨

Άβαταρ μέλους
loui
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2012, 23:09
Τοποθεσία: Όπου γης και Πατρίς

Re: θέματα που πρέπει να λυθούν

Δημοσίευση από loui » Δευ 22 Οκτ 2012, 11:11

Όταν μπαίνω σαν επισκέπτης,το ρολόι πάνω και κάτω αριστερά δείχνει μια ώρα πίσω.Με είσοδο σαν μέλος δείχνει κανονικά.
¨ζήσε αυτό που είσαι¨

Άβαταρ μέλους
blades
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ 28 Απρ 2010, 16:24
Επικοινωνία:

Re: θέματα που πρέπει να λυθούν

Δημοσίευση από blades » Τρί 23 Οκτ 2012, 00:44

blades έγραψε:1. "κασάρει" στο "πίσω" του περιηγητή. δεν πρέπει να το κάνει αυτό.
2. το φόρουμ αργεί χαρακτηριστικά σε σχέση με το βάρος του. (η σύνδεση μου δεν έχει πρόβλημα)
Πολύ πιο γρήγορο το forum τώρα, νομίζω το 2 λύθηκε

Άβαταρ μέλους
niki_kar
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 719
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 08:50
Τοποθεσία: Έδεσσα
Επικοινωνία:

Re: θέματα που πρέπει να λυθούν

Δημοσίευση από niki_kar » Τρί 23 Οκτ 2012, 12:49

loui έγραψε:pankan έγραψε:
Κάποιες συζητήσεις δεν οριοθετούνται προς τα δεξιά, βγαίνουν εκτός ορίων της οθόνης και αναγκάζομαι να σκρολάρω.

Συνεχίζει να το κάνει.Συμβαίνει όμως,όταν βγαίνεις και μπαίνεις ξανά στο ίδιο θέμα να διορθώνεται.
Νομίζω πως και αυτό με το πλάτιασμα προς τα δεξιά λύθηκε.

Άβαταρ μέλους
nektaman
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: Δευ 06 Δεκ 2010, 23:41
Τοποθεσία: Χανιά Κρήτη

Re: θέματα που πρέπει να λυθούν

Δημοσίευση από nektaman » Τρί 23 Οκτ 2012, 18:19

όταν επιλέγω την " προβολη ενεργων θεμάτων" μου εμφανίζει αυτόματα τα θέματα των τελευταίων 7 ημερων, μπορώ χειροκίνητα να αλλάξω των αριθμό των ημερων που θα ψάξω αλλά μήπως ο αριθμός 3 ημερών θα ήταν σαν προεπιλογη καλύτερος???..εννοώ ότι κάποια στιγμη θα μαζεύονται πολλά θέματα και θα είναι κάπως...
το γέλιο είναι η λάμψη της ψυχής...

Άβαταρ μέλους
pankan
Δημοσιεύσεις: 796
Εγγραφή: Τρί 02 Μαρ 2010, 14:31
Τοποθεσία: Αμφιθέα

Re: θέματα που πρέπει να λυθούν

Δημοσίευση από pankan » Τρί 23 Οκτ 2012, 19:54

nektaman έγραψε:όταν επιλέγω την " προβολη ενεργων θεμάτων" μου εμφανίζει αυτόματα τα θέματα των τελευταίων 7 ημερων, μπορώ χειροκίνητα να αλλάξω των αριθμό των ημερων που θα ψάξω αλλά μήπως ο αριθμός 3 ημερών θα ήταν σαν προεπιλογη καλύτερος???..εννοώ ότι κάποια στιγμη θα μαζεύονται πολλά θέματα και θα είναι κάπως...
Και τώρα είναι ήδη 2 σελίδες.
Δεν είναι κακό αυτό. Δεν χρειάζεται να τις κοιτάξει κανείς όλες. Εξάλλου τα θέματα αναφέρονται κατά σειρά ξεκινώντας πολύ σωστά από την τελευταία δημοσίευση και όχι το τελευταίο θέμα.
Και να μη ξεχνάτε ότι η προβολή ενεργών θεμάτων θα είναι το βασικό εργαλείο των μη εγγεγραμμένων επισκεπτών που δεν έχουν δυνατότητα προβολής των μη αναγνωσμένων.
Εμένα πάντως όλο αυτό το στήσιμο με τα νέα θέματα και τη ποικιλία επιλογών τους, όσο πάει μου αρέσει και περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
nektaman
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: Δευ 06 Δεκ 2010, 23:41
Τοποθεσία: Χανιά Κρήτη

Re: θέματα που πρέπει να λυθούν

Δημοσίευση από nektaman » Τετ 24 Οκτ 2012, 09:09

παιδιά καλημέρα, εχω παρατηρήσει ότι το " περισσότερα μέλη σε σύνδεση" έχει κολλήσει στο 17, χθές βράδυ πρίν τις 24:00 ειδα ότι το νούμερο της ημέρας ήταν 22...
το γέλιο είναι η λάμψη της ψυχής...

Άβαταρ μέλους
niki_kar
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 719
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 08:50
Τοποθεσία: Έδεσσα
Επικοινωνία:

Re: θέματα που πρέπει να λυθούν

Δημοσίευση από niki_kar » Τετ 24 Οκτ 2012, 18:38

Εκείνο το "περισσότερα μέλη σε σύνδεση" μαζεύει στοιχεία ανα 5λεπτο και το 17 σημαίνει πως στις 7 Νοε '11 υπήρξαν τα περισσότερα μέλη ταυτόχρονα μέσα σε ένα κάποιο πεντάλεπτο της ημέρας.

Λίγο παρακάτω, κάτω από το "ποιος ήταν εδώ" έχει ακόμη ένα "περισσότερα μέλη σε σύνδεση" το οποίο δίνει αποτελέσματα λαμβάνοντας υπόψη όλο το 24ωρο.

Δηλαδή, το πρώτο μετράει στο 5λεπτο ενώ το δεύτερο στο 24ωρο (συμπεριλαμβανομένων και των επισκεπτών).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Απορίες & προτάσεις για το forum”