Pierra Creta

Περιγραφές διαδρομών
Απάντηση
jtj
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Παρ 26 Οκτ 2012, 00:40
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Pierra Creta

Δημοσίευση από jtj » Πέμ 20 Μαρ 2014, 23:02

Ότι και να πω είναι λίγο. Φέτος δεν πέρασε σκ απο 26/11 που να μην εκανα ορειβατικό σκι. Πήγα σε αγώνες open, snow leopard day, συναντήσεις, φεστιβάλ, σε 7-8 διαφορετικά βουνά κ.α.
Αυτο που έζησα στην κρήτη δεν περιγράφεται.
Τα παιδιά οργάνωσαν το καλύτερο event που έχει γίνει ποτέ στην Ελλάδα οργανωτικά, αγωνιστικά και απο άποψη φιλοξενίας.
Πούλμαν μας πήγαιναν και μας φέρναν, φαγητά, γλέντια και ένας αγώνας άριστος. Ο ξενώνας του δήμου ανωγειων φανταστικος.
Ο αγώνας ξεκίνημα απο λάκκο μηγερου, δυο πάνω κάτω μέχρι Αγκάθια μετα Τίμιο Σταύρο και τέλος...κατεβασαρααααα 900μ υψομετρική. Στην κορυφή η ξεχιονη μόνο καμπάνα απο το εκκλησάκι βαραγε όταν κάποιος έφτανε και ο μεγάλος Christophe Mulen (γνωστός και ως Χριστόφορος Μουλινακης πια) κερναγε ρακομελο υποχρεωτικά.
Πρώτος ο Benedict Bohm 2 φορές δεύτερος στο PDG αν και κατα την γνώμη μου ο δικός μας Σλαβεκ τον είχε αν δεν είχε το διαστρεμα άσορτι απο Καλάβρυτα. Πρώτη μια απίθανη σουηδεζα απο γυναίκες.
Τελετή λήξης χαμός. Γιάννος Χαιρέτης σε έκσταση απο ένα σημείο και μετα να παίζει σερί σε άλλη διάσταση. Οποίος ήταν εκει νομίζω ότι έζησε μια βραδιά ροκ!

jtj
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Παρ 26 Οκτ 2012, 00:40
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Pierra Creta

Δημοσίευση από jtj » Πέμ 20 Μαρ 2014, 23:59

Γιανκος γαμω το auto correct μου

Άβαταρ μέλους
nektaman
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: Δευ 06 Δεκ 2010, 23:41
Τοποθεσία: Χανιά Κρήτη

Re: Pierra Creta

Δημοσίευση από nektaman » Παρ 21 Μαρ 2014, 07:54

χθές το βράδυ ο βιτόρος είχε ένα εκτενές αφιέρωμα στον αγώνα στο creta tv, γλέντι τρικούβερτο στα Ανώγεια το βράδυ έμαθα εεε????.....ο Gespin ήταν παρών ??


και του χρόνου να ειστε γεροί να το επαναλάβετε παίδες.... :)
το γέλιο είναι η λάμψη της ψυχής...

Άβαταρ μέλους
pankan
Δημοσιεύσεις: 796
Εγγραφή: Τρί 02 Μαρ 2010, 14:31
Τοποθεσία: Αμφιθέα

Re: Pierra Creta

Δημοσίευση από pankan » Παρ 21 Μαρ 2014, 08:47

jtj έγραψε:Ότι και να πω είναι λίγο. Φέτος δεν πέρασε σκ απο 26/11 που να μην εκανα ορειβατικό σκι. Πήγα σε αγώνες open, snow leopard day, συναντήσεις, φεστιβάλ, σε 7-8 διαφορετικά βουνά κ.α.
Και που είναι οι περιγραφές σου, τα σχόλια, οι φωτογραφίες; Να τα διαβάζουμε από αλλού;
Μπράβο πάντως, πάντα τέτοια.

jtj
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Παρ 26 Οκτ 2012, 00:40
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Pierra Creta

Δημοσίευση από jtj » Παρ 21 Μαρ 2014, 09:48

Σιγά σιγά τώρα δεν έχω χρόνο κάνω σκι. Κάτσε να μείνω κανά σκ να τα μαζεψω. Έχω και αυτο το κωλο ipad που δεν έχει USB

jtj
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Παρ 26 Οκτ 2012, 00:40
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Pierra Creta

Δημοσίευση από jtj » Παρ 21 Μαρ 2014, 09:50

nektaman έγραψε:χθές το βράδυ ο βιτόρος είχε ένα εκτενές αφιέρωμα στον αγώνα στο creta tv, γλέντι τρικούβερτο στα Ανώγεια το βράδυ έμαθα εεε????.....ο Gespin ήταν παρών ??


και του χρόνου να ειστε γεροί να το επαναλάβετε παίδες.... :)
Αν o gespin είναι ο σπινθακης ήταν απο τους κεντρικούς οργανωτές μαζί με νικηφόρο

Άβαταρ μέλους
nektaman
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: Δευ 06 Δεκ 2010, 23:41
Τοποθεσία: Χανιά Κρήτη

Re: Pierra Creta

Δημοσίευση από nektaman » Παρ 21 Μαρ 2014, 11:21

είπα και εγώ, λείπει ο Μάρτης απο την σαρακοστή ??!! :green: ...γεια σου ρε Γιώργη...
το γέλιο είναι η λάμψη της ψυχής...

Άβαταρ μέλους
nektaman
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: Δευ 06 Δεκ 2010, 23:41
Τοποθεσία: Χανιά Κρήτη

Re: Pierra Creta

Δημοσίευση από nektaman » Παρ 28 Μαρ 2014, 14:57

αφού δεν μας δείχνεται φώτο απο τον αγώνα ορίστε μερικά πλάνα απο το τηλεκατευθυνόμενο ελικοπτεράκι της διοργάνωσης....

το γέλιο είναι η λάμψη της ψυχής...

Άβαταρ μέλους
Μήτρου Τάκης
Δημοσιεύσεις: 636
Εγγραφή: Πέμ 18 Οκτ 2012, 20:08
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα

Re: Pierra Creta

Δημοσίευση από Μήτρου Τάκης » Παρ 28 Μαρ 2014, 18:34

nektaman έγραψε:αφού δεν μας δείχνεται φώτο απο τον αγώνα ορίστε μερικά πλάνα απο το τηλεκατευθυνόμενο ελικοπτεράκι της διοργάνωσης.
Άψογο Μπράβο. :thmbup: :thmbup: :thmbup:

Άβαταρ μέλους
lekat
Δημοσιεύσεις: 409
Εγγραφή: Τρί 09 Μαρ 2010, 15:29
Τοποθεσία: Ταύρος
Επικοινωνία:

Re: Pierra Creta

Δημοσίευση από lekat » Σάβ 29 Μαρ 2014, 00:33

ορίστε και φωτογραφίες


Απάντηση

Επιστροφή στο “Ορειβατικό Σκι”